Arka Gdynia ma za sobą pierwszy sparing. Wyrwała rywalowi zwycięstwo na finiszu

13 stycznia 2018, 15:25 | ŁŻ

Piłkarze Arki mają za sobą pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym. Żółto-niebiescy pokonali w sobotę Miedź Legnica 2:1.

W sobotę po raz pierwszy na murawie pojawił się pozyskany niedawno Andrii Bogdanow. Ponadto, trenerzy podzielili zespół na dwie 11-stki. Szansę gry otrzymali także młodzi zawodnicy, przebywający na zgrupowaniu (Lengiewicz, Ryk, Łoś).

Arka bardzo szybko objęła prowadzenie w tym pojedynku. Z dośrodkowania Marcina Warcholaka skorzystał w polu karnym Patryk Kun, kierując piłkę głową do bramki. Zawodnicy Miedzi wydawali się nieco zaskoczeni takim obrotem wydarzeń.

Długo jednak gdynianie z prowadzenia cieszyć się nie mogli. W 28. minucie Miedź wyrównała po strzale Tomislava Bozicia. Był to efekt dominacji Miedzi w tym okresie gry.

Arka cały czas napierała i dążyła do tego, by pierwszy sparing zakończyć zwycięstwem. I w końcu dopięła swego. A stało się to dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Siergiej Kriwets, a bramkę głową strzelił Frederik Helstrup.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:1 (1:1)
1:0 Kun (2)
1:1 Bożić (28)
2:1 Helstrup (88)

Arka I połowa: Więckowicz - Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Nalepa - Kun, Bogdanov, Szwoch, da Silva- Jurado

Arka II połowa: Więckowicz – Zbozień, Lengiewicz, Helstrup, Marciniak – Nalepa – Zarandia, Krivets, Piesio, Łoś (76' Ryk) - Żebrakowski

Miedż I połowa: Sapela (30' Kapsa) - Zieliński, Osyra, Bożić, Bartulović - Augustyniak, Garguła, Forsell - Łobodziński, Mystkowski, Vojtus

Miedź II połowa: Kapsa (60' Smoluch) - Zieliński (62' Pojasek), de Amo Perez, Stasiak, Adu - Purzycki, Santana, Mystkowski (62' Gardzielewicz) - Zatwarnicki, Marquitos, Piasecki.

TOP Sportowy24: zobacz hity internetu