menu

4. liga. Przed nami premierowa kolejka! Szlagier w Pionkach!

13 sierpnia, 14:40 | SzS

W środę rozpoczyna się sezon w czwartej lidze mazowieckiej. Już w pierwszej kolejce dojdzie do szlagierowych derbów regionu. W Pionkach miejscowy Proch zagra z Pilicą Białobrzegi.

Pięć naszych drużyn zaczyna sezon!
fot. archiwum

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.
1 / 7

Rogala:- Nie chcemy być kopciuszkiem
Proch mimo, że przegrał mecze barażowe o awans to jedno ze spotkań wygrał z Olimpią Warszawa walkowerem i to dało drużynie awans do czwartej ligi. Trochę kuchennymi drzwiami, ale zespół ma okazję udowodnić, że ta czwarte liga w Pionkach nie jest przypadkiem.
- Chcemy bardzo udowodnić, że zasłużyliśmy na tą grę. Najlepiej jest udowodnić swoją wartość z takim przeciwnikiem jak Pilica, która jest kandydatem do awansu. Już nie mogliśmy się doczekać tego pierwszego spotkania. Wszyscy są zdrowi, wszyscy chcą grać. Nie chcemy być kopciuszkiem tej ligi - zapowiada trener Prochu, Robert Rogala.
W Pilicy w tym sezonie myślą o awansie. Patrząc na zmiany kadrowe, wyniki meczów sparingowych, to marzenia o sukcesie nie są wcale bezpodstawne. Trener Tomasz Grzywna już od inauguracyjnej kolejki chce, aby drużyna wygrywała i pokazała swoją siłę. Wydaje się, że Pilicy w walce o awans może przeszkodzić MKSPiaseczno, Błonianka, a może któraś z naszych ekip, jak Oskar Przysucha, czy rezerwy Radomiaka.

Mocne rezerwy
Drugi zespół Radomiaka pod wodzą trenera Macieja Kokoszy pojedzie w środę na mecz z beniaminkiem, Józefovią Józefów. Wiadomo, że trener Kokosza jeśli mecz nie koliduje z pierwszoligową kadrą, będzie mógł liczyć na spore wzmocnienia z pierwszej kadry. Nie inaczej będzie w środę. wydaje się, że Radomiak nie powinien mieć większych problemów z odniesieniem wygranej.

Oskar głodny wygranej
- Cieszymy się, że wreszcie kończy się ten okres przygotowawczy, że wreszcie gramy, bo już te sparingu były nużące. Na lekki uraz kolana narzekał ostatnio Cezary Kubryn, ale rozmawiałem z nim telefonicznie i na mecz będzie gotowy. W inauguracyjnej kolejce przyjdzie nam się zmierzyć z beniaminkiem ligi. Rywal jest nieobliczalny. Na pewno będzie chciał od początku narzucić nam tempo, ale postaramy się zagrać z koncentracją , aby szybko zdobyć gola i kontrolować przebieg wydarzeń na boisku - zapowiada trener Oskara, Paweł Górak.
Oskar gra u siebie z Żyrardowianką. W ekipie rywala są zawodnicy, którzy kiedyś występowali w naszym regionie - Paweł Jakóbiak z Pilicy, czy Łukasz Pakos (niegdyś Broń i Mazowsze Grójec).

Ciężka inauguracja Warki
Na czwartoligowe mecze czekają też kibice w Warce. Drużyna wróciła na ten szczebel po trzyletniej przerwie. Warczanie zagrają swój pojedynek w czwartek, a przeciwnikiem będzie jeden z faworytów ligi, Mszczonowianka Mszczonów. Trenerem gości jest dobrze znany w regionie radomskim, Maciej Śliwowski. Nie tak dawno był szkoleniowcem Pilicy Białobrzegi.
- Liczymy na rekord frekwencji. Kibice stęsknili się za czwartą ligą. Myślę, że pojedynek z Mszczonowianką będzie pełen emocji i na pewno nie stoimy na straconej pozycji - zaznacza Kamil Witkowski, dyrektor sportowy KSWarka.

Zestaw par 1 kolejki
Oskar Przysucha - Żyradowianka Żyrardów, środa, godzina 17.30, Proch Pionki - Pilica Białobrzegi, środa, godzina 17.30, Józefovia Józefów - Radomiak II Radom, środa, godzina 17.30, MKS Piaseczno - Wilga Garwolin, środa, godzina 17.30, Klub Sportowy Raszyn - Błonianka Błonie, środa, godzina 18.30, Victoria Sulejówek - Mazur Karczew, środa, godzina 19, KSWarka - Mszczonowianka Mszczonów, czwartek, godzina 14, Znicz II Pruszków - Unia Warszawa - mecz przełożony na 11 września.


Polecamy