Romeo Jozak: Byłem przekonany od pierwszej minuty meczu, że wygramy

21 września 2017, 18:45 | psz

- Mieliśmy jakieś problemy, ale skorygowaliśmy je w przerwie. Atmosfera w drużynie jest coraz lepsza, nad nią pracowaliśmy w ciągu ostatnich dni i udało się, to na pewno pozytyw - powiedział po wygranej z Ruchem Zdzieszowice (4:0) trener Legii Warszawa, Romeo Jozak.

Romeo Jozak (trener Legii Warszawa): Przed meczem pytano mnie o specjalną motywację na to spotkanie. Nie była potrzebna. Na pewno zawodnicy podeszli do rywala z szacunkiem, było to spotkanie o ćwierćfinał Pucharu Polski. Jakiekolwiek lekceważenie oznaczałoby kłopoty.

Mieliśmy jakieś problemy, ale skorygowaliśmy je w przerwie. Atmosfera w drużynie jest coraz lepsza, nad nią pracowaliśmy w ciągu ostatnich dni i udało się, to na pewno pozytyw.

Przed nami kolejny mecz, w niedzielę. Dokonałem zmian w składzie, aby niektórzy zawodnicy, którzy ostatnio grali więcej, tym razem odpoczęli.

Postawa Chukwu? Nie chciałbym oceniać indywidualnie, będziemy analizować grę każdego zawodnika. Wcześniej planowaliśmy, że Michał Kucharczyk zagra dopiero w drugiej połowie, bo na początku tygodnia miał lekkie problemy ze zdrowiem.

Czy obawiałem się o wynik w trakcie drugiej połowy? Byłem przekonany od pierwszej minuty meczu, że wygramy to spotkanie. Oczywiście są rzeczy, nad którymi musimy popracować, nie jestem do końca zadowolony, ale wymagałem od zawodników, aby byli należycie skoncentrowani.

Składam gratulacje Ruchowi Zdzieszowice, osiągnęli coś wyjątkowego, zaszli bardzo daleko. Wiem, że to wielkie wydarzenie dla trenera, drużyny, dla regionu. Ruch jest dobrze poukładaną drużyną.

Występy Żyro i Szczepańskiego? To była dobra okazja, aby sprawdzić tych młodych zawodników. Oni, a także Sebastian Szymański, bardzo dobrze pracują na treningach.

źródło: Legia.com