IV liga: Clepardia Kraków - Iskra Klecza. Emocje na zakończenie rundy jesiennej [ZDJĘCIA, TABELA]

18 listopada 2017, 14:34 | Tomasz Bochenek

Clepardia pokonała Iskrę Klecza 2:1 w meczu kończącym jesienne rozgrywki w grupie zachodniej małopolskiej IV ligi. Krakowianie na półmetku sezonu zajmują 12. miejsce z 14 punktami. Ich dzisiejsi rywale są tuż za nimi, mając 11 "oczek".

Clepardia Kraków - Iskra Klecza
1 / 29

Drużyny spotkały się drugi raz w tej rundzie, z tym że kiedy kleczanie przyjechali we wrześniu po raz pierwszy, boisko było zalane po opadach deszczu i grać się nie dało. Dzisiaj garstka kibiców obejrzała emocjonujący w sumie mecz, w którym może i za wiele dobrej piłki nie było, ale sytuacji podbramkowych sporo.

Gospodarze objęli prowadzenie w 28 min, kiedy po strzale Czekaja Szuba odbił futbolówkę, z czego skorzystał Michalski, wykonując celną poprawkę.

Clepardia mogła szybko podwyższyć, lecz po podaniu Wojniaka spudłował Błasiak. W 40 min z 15 m nieco za wysoko uderzył Próchno, jednak końcówka I połowy była okresem meczu, w którym to Iskra była groźniejsza. Dwie bardzo dobre interwencje po uderzeniach Retela z 10 m wykonał T. Sajdak. Drugi z tych strzałów był efektem rzutu rożnego po akcji Kryjaka, ostatecznie przerwanej przez Sieniawskiego. W 40 min piłka wpadła do siatki krakowian (strzelił Retel), ale sędzia orzekł spalonego.

Zaraz po przerwie natarła Clepardia. W 47 min Szuba wybił nad poprzeczkę piłkę uderzoną z bliska przez Michalskiego. Strzegący bramki Iskry jej trener ponownie dobrze spisał się w 53 min, po kontrze, zakończonej uderzeniem Próchny.

Ten atak był odpowiedzią na pierwszą golową szansę gości w II połowie. Stworzył im ją T. Sajdak - złym rozpoczęciem akcji, podaniem wprost do Barcika. Ten jednak w równie nieudany sposób pozbył się piłki, bardzo niecelnie strzelając.

Za chwilę Barcik miał jeszcze jedną okazję - tym razem po prostopadłym podaniu Ostrowskiego. No i znowu nie wycelował w bramkę Clepardii. Mało tego, w 63 min pomocnik Iskry dostał trzecią szansę, kiedy po centrze Retela z prawej strony T. Sajdak odbił piłkę. Barcik na nią wpadł - i wyleciała poza boisko.

Obraz meczu w każdym razie się zmienił, krakowianie wyraźnie wygasili ofensywę. Z bardzo chaotycznej gry gościom w 76 min urodził się rzut rożny. Dośrodkowanie z niego wykonał Ostrowski, a Retel wyskoczył w polu karnym i głową trafił na 1:1.

Ławka rezerwowych kleczan przyjęła bramkę z dużym entuzjazmem, a piłkarze Iskry na boisku zwietrzyli szansę na coś więcej niż remis. W 80 min wykonywali kolejny stały fragment, rzut wolny. Gdy piłka trafiła do Słupskiego na 18. metr, ten wykonał podanie w kierunku dalszego słupka. Retel zanurkował, by głową sięgnąć piłkę, ale mu się to nie udało.

Trzy minuty potem gol padł, ale z drugiej strony boiska. Kupiec podaniem ze środka boiska obsłużył Kanię, a ten ograł Sobalę i huknął na 2:1, zapewniając udany koniec rundy krakowskiemu beniaminkowi.

Clepardia Kraków - Iskra Klecza 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Michalski 28, 1:1 Retel 76, 2:1 Kania 83.
Clepardia: T. Sajdak - Bąk, Mierzwa, Sieniawski, Gumula - Kupiec, Próchno (61 Kawa), Błasiak (61 Kania), Wojniak, Czekaj (65 Marek) - Michalski (71 Bosak).
Iskra: Szuba - Ambroziak, Sobala, Bogacz, Kawiak (77 Węgiel) - Barcik (69 Korzeniowski), Curzydło, Słupski, Paździorko (46 Ostrowski), Kryjak - Retel.
Sędziował: Przemysław Greń (Oświęcim). Żółte kartki: Gumula - Szuba, Amroziak, Bogacz, Barcik. Widzów: 30.