menu

Wisła Puławy pozyskała Michała Kobiałkę z Chełmianki Chełm

11 stycznia, 17:43 | Marcin Puka

Drugoligowa Wisła Puławy pozyskała kolejnego zawodnika. Do Piotra Zmorzyńskiego (przyszedł z Orląt Radzyń Podlaski) dołączył Michał Kobiałka, ostatnio występujący w trzecioligowej Chełmiance. Niebawem działacze "Dumy Powiśla" powinni podpisać kolejne kontrakty z nowymi piłkarzami.


fot. Fot. KS Wisła Puławy

fot.

fot.

fot.
1 / 4

22-letni Kobiałka jest wychowankiem Niedźwiadka Chełm. Od wiosny 2013 roku bronił barw Chełmianki, w której na poziomie trzeciej ligi rozegrał ponad 100 spotkań. Pomocnik do Wisły trafił na zasadzie transferu definitywnego i z biało-niebieskimi związał się kontraktem na 2,5 roku, ale jest w nim zapis o możliwości przedłużenia umowy na kolejne miesiące.

– Wisła złożyła mi bardzo konkretną propozycję, jest to bardzo poukładany klub z bardzo dobrym zapleczem. Ponadto po kilku dniach spędzonych w Puławach widzę, że w drużynie jest potencjał do walki o najwyższe cele i chcę dać z siebie wszystko, by jej w tym pomóc - mówi Kobiałka na oficjalnej stronie internetowej puławskiego klubu.

Podopieczni Bohdana Bławackiego przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli w środę. Na pierwszym tegorocznym treningu pojawiło się 29 zawodników, w tym dwaj zawodnicy z zespołu rezerw: Dawid Chudyba i Łukasz Dębowski. Z nowych twarzy oprócz Zmorzyńskiego i Kobiałki z zespołem ćwiczył 20-letni bramkarz Wiktor Beśka z czwartoligowego Mieszka Gniezno. Ma on szansę zastąpić w zespole Nazara Penkowca, którego nie było zajęciach. 31-letni ukraiński bramkarz zamierza kontynuować przygodę z piłką nożną poza Polską.

Poza tym, na ostatnim treningu zabrakło Adriana Dudkowskiego (obowiązki na uczelni) i Jakuba Smektały (sprawy rodzinne). Wszystko wskazuje na to, że na wypożyczenie do innego klubu trafi Piotr Darmochwał. Z puławską ekipą rozstał się Łukasz Skrzypek, który jednak nie zadebiutował w drugiej lidze.

– Czeka na okres ciężkiej i wytężonej pracy. Przed nami rudny wiosenna, która będzie dla nas bardzo wymagająca i w której będziemy chcieli zrealizować cel jakim jest zwycięstwo jak największej liczby spotkań – zdradza Bohdan Bławacki, trener drugoligowca.

W pierwszym sparingu "Duma Powiśla" zmierzy się z Orlętami Radzyń Podlaski. Spotkanie zaplanowano na 24 stycznia w Puławach.


Polecamy