W drugim sparingu w zimowym okresie przygotowawczym, Radomiak Radom pokonał pierwszoligową Pogoń Siedlce

20 stycznia 2018, 14:39 | Michał Nowak

Piłkarze Radomiaka Radom rozegrali drugi tej zimy mecz sparingowy. Tym razem pokonali pierwszoligową Pogoń Siedlce 2:1.

Radomiak Radom w zeszłym tygodniu przegrał z Pilicą Białobrzegi 1:2, a w sobotę pokonał pierwszoligową Pogoń Siedlce 2:1.
1 / 2

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 1:2 (1:2)
Bramki: Płacheta 37 - Filipowicz 27, Klabnik 42
Pogoń: Gargasz (64 Frąckowiak) – Świerblewski (46 Szrek), Wichtowski (46 Czarnecki), Żytko (46 Łydkowski), Stefaniak (46 Ratajczak) – Polkowski (46 Garyga), Mroziński, Chyła (63 Barciak), Tomasiewicz (46 Kitano), Płacheta (46 Kun; 75 Jóżwiak) – Zjawiński (46 Paluchowski).
Radomiak I połowa: Gostomski - Stróżka, Grudniewski, Klabnik, Hodowany, Szuprytowski, Bemba, Filipowicz, Colina, Brągiel, Rolinc.
Radomiak II połowa: Haluch - Jakubik, Agu, Świdzikowski, Skowron, Jabłoński, Wolak, Winsztal, Mazan, Sokół, Leandro.

Dla radomian był to drugi, po zeszłotygodniowym z Pilicą Białobrzegi, sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Tamten zakończył się porażką Radomiaka 1:2. Tym razem zieloni byli górą.

W spotkaniu nie zagrał jeszcze nowy nabytek, Jakub Wróbel, który ostatnio występował w Bruk-Bet Termalice Niecieczy. Napastnik rozpocznie treningi z zielonymi od poniedziałku. Wystąpili jednak inni nowi zawodnicy - Damian Szuprytowski czy Artur Haluch. Podobnie jak w starciu z Pilicą, trener Jerzy Cyrak wystawił w dwie różne jedenastki w pierwszej i drugiej połowie spotkania.

Radomianie lepiej rozpoczęli to spotkanie, ale w kolejnych minutach gra się wyrównała. Drugoligowiec wyszedł na prowadzenie w 27 minucie po strzale z dystansu Macieja Filipowicza. Pomocnik Radomiaka trafił do siatki z około 25 metrów. Gospodarze wyrównali dziesięć minut później, kiedy to bramkę zdobył Przemysław Płacheta. Jeszcze przed przerwą Radomiak wyszedł ponownie na prowadzenie, kiedy to po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował obrońca Martin Klabnik.

W drugiej części gry to radomianie byli groźniejsi, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 2:1.

Za tydzień, w sobotę, 27 stycznia, Radomiak rozegra kolejne dwa sparingi - w Radomiu z Victorią Sulejówek i Siarką Tarnobrzeg.