Porażka piłkarzy Siarki Tarnobrzeg z Rozwojem Katowice

16 maja 2018, 21:29 | PiSz

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (w żółto-czarnych strojach) stoczyli w środowe popołudnie zacięte spotkanie w Katowicach. Niestety przegrali 3:1.

Bramki: 1:0 Adam Żak 45+1, 2:0 Żak 46, 3:0 Michał Płonka 57, 3:1 Krzysztof Ropski 70.

Rozwój: Golik - Czekaj, Łączek, Tabiś, Wróbel - Płonka (79 Kamiński), Gałecki (61 Barwiński), Kuliński, Żak (63 Marchewka), Mońka - Paszek l.

Siarka: Kieliszek - Kubowicz lll, Bierzało, Księżniakiewicz l (46 Wawrylak), Grzesik - Witkowski, Galara l (59 Wiktor), Płatek, Radulj - Cupriak, Ropski l.

Pierwsi okazję do zdobycia gola mieli tarnobrzeżanie, ale strzał głową Grzegorza Płatka oddany w siódmej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego okazał się niecelny.

Pierwsza połowa toczyła się w zadawalającym tempie. Goście mieli olbrzymią szansę na objęcie prowadzenia. Była 36 minuta spotkania kiedy to aktywny Kubowicz zagrał do Krzysztofa Ropskiego, ten zdecydował się na silny strzał, ale ku rozpaczy ekipy z Podkarpacia piłka odbiła się od słupka. Ale na tym pech tarnobrzeskiego zespołu się nie skończył. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy padł jedyny gol w tej części spotkania. Odważną akcję lewą stroną przeprowadził Daniel Paszek. Posłał mocne, płaskie dośrodkowanie w okolice szesnastego metra, gdzie nie było żadnego z graczy gości. Ten błąd w ustawieniu przyjezdnych wykorzystał nadbiegający Adam Żak, który mocnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza Siarki, Bartosza Kieliszka.

Druga połowa rozpoczęła się dla Siarki fatalnie. Po serii błędów defensywy Adam Żak zdobył swojego drugiego gola w środowym spotkaniu.

Podłamało to tarnobrzeską drużynę, która wyglądała na mocno przybitą.

W 57 minucie było już 3:0 dla gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony wykonał Tomasz Wróbel. Dokładnie zagrana piłka trafiła w okolice prawego słupka, gdzie dobrze do strzału głową złożył się Michał Płonka. Piłka po jego strzale minęła Kieliszka i wpadła do siatki. Gracze Siarki starali się zdobyć honorowego gola, dlatego nie spasowali.

W 70 minucie piłka wreszcie znalazła się z siatce bramki gospodarzy. Michał Dawidowicz dokładnie dośrodkował na głowę Krzysztofa Ropskiego a ten ładnym strzałem głowę umieścił piłkę z bramce.

Dwie minuty później Kubowicz sfaulował Paszka, za co zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i naszej drużynie przyszło grać w osłabieniu.

W 82 minucie bliski szczęścia był Kamil Radulj, ale bramkarz Rozwoju spisał się na medal pięknie wybijając szybującą w górny róg piłkę.

W dzisiejsze czwartkowe popołudnie rozegrany zostanie w Gorzycach finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola, w którym rezerwy drugoligowej Siarki Tarnobrzeg zmierzą się z Olimpią Pysznica.

W półfinałach Olimpia Pysznica, która na co dzień występuje w rozgrywkach stalowowolskiej klasy okręgowej pokonała grającego w tej samej lidze Sokoła Sokolniki, natomiast występujące w grupie pierwszej klasy A rezerwy Siarki Tarnobrzeg pokonały grającą w tej samej lidze drużynę Ludowego Zespołu Sportowego Jadachy. Zwycięska drużyna awansuje automatycznie do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Puchar Polski na szczeblu połączonych podokręgów rzeszowskiego i dębickiego wywalczyła Resovia Rzeszów, która w finałowym spotkaniu pokonała lokalnego rywala drużynę Stali 3:2.

Sokół Sieniawa wygrał pucharowe rozgrywki na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu pokonując w decydującym spotkaniu 2:1 Klub Sportowy Wiązownica.

W środowe popołudnie rozegrany został finałowy mecz na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie, w którym zmierzyły się drużyny Partyzanta Targowiska oraz Karpat Krosno. Spotkanie to zakończyło się po zamknięciu tego numeru gazety.

Triumfator pucharowej rywalizacji na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej reprezentował będzie nasze województwo w rozgrywkach szczebla centralnego, które rozpoczną się w lipcu.

Oprócz zdobywcy Pucharu Polski na Podkarpaciu województwo podkarpackie reprezentowane będzie przez trzy drużyny: Stal Mielec oraz drugoligowe Siarkę Tarnobrzeg oraz Stal Stalową Wolę.