Avia Świdnik przegrała w meczu kontrolnym z Radomiakiem. Nowi gracze podpisali umowy

14 lipca 2018, 16:43 | Marcin Puka

Drugi mecz towarzyski przed nadchodzącymi rozgrywkami ma za sobą trzecioligowa Avia Świdnik. W sobotę, podopieczni Dominika Bednarczyka ulegli przed własną publicznością drugoligowemu Radomiakowi Radom 0:2.

W pierwszej połowie żółto-niebiescy grali w teoretycznie silniejszym składzie. Mecz był wyrównany, a obydwie drużyny mogły strzelić gole. Po zmianie stron Bednarczyk dokonał sporo roszad kadrowych (zagrało m.in. trzech zawodników testowanych), co sprawiło, że przewagę osiągnęli goście, którzy już niedługo rozpoczną zmagania od punkty (Avia rozgrywki zacznie w weekend 10/11 sierpnia). Radomiak w ciągu minuty zdobył dwie bramki, tym samym ustalając końcowy wynik potyczki.

Dobrą wiadomością jest fakt, że po sparingu z ekipą Mazowsza, kontrakt z Avią przedłużył Krystian Mroczek. 24-letni pomocnik ostatnio był na testach w drugoligowym Górniku Łęczna, ale ostatecznie zostaje w klubie z lotniczego miasta.

Avia podpisała umowy z nowymi zawodnikami. W żółto-niebieskich barwach grać będą Daniel Koczon i Roman Mykytyn.

Ten pierwszy może występować zarówno w pomocy, jak i w ataku. 36-latek jest wychowankiem Roztocza Szczebrzeszyn, a następnie grał m.in. w Tomasovii, Motorze Lublin czy Piaście Gliwice. Ostatnio Koczon występował w Stali Rzeszów, ale kilka dni temu działacze trzecioligowca poinformowali, że rezygnują z jego dalszych usług. W poprzednich rozgrywkach zagrał w 28 spotkaniach, ośmiokrotnie wpisując się na listę strzelców.

Mykytyn ma 27 lat. Środkowy obrońca ma bardzo dobre warunki fizyczne (188cm/82 kg). Ukraiński piłkarz w naszym kraju grał w Aleksandrii Aleksandrów, Stali Rzeszów, Wiśle Sandomierz, a ostatnio w trzecioligowym Sokole Ostróda.

– Nasza kadra nie jest jeszcze zamknięta. Szukamy jeszcze kilku zawodników. Najbardziej zależy mi na młodzieżowcach – wyjawia Bednarczyk. – Przede wszystkim chcemy wzmocnić rywalizację na bokach pomocy – dodaje.

18 lipca Avia zagra mecz kontrolny z innym trzecioligowcem, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Avia Świdnik – Radomiak Radom 0:2 (0:0)
Bramki: Rolinc 65, Sokół 66
Avia: Piotrowski – Drelich, Maluga, Mykytyn, Luciusz, Głaz, Mroczek, Białek, Prędota, Koczon, zawodnik testowany oraz Szymala, Kołodziej, Starok, Orzędowski, Wołos, Wójcik i trzech zawodników testowanych
Radomiak (I połowa): Haluch – Wawszczyk, Grudniewski, Klabnik, Świdzikowski, Jakubik – Szuprytowski, Pietroń, Filipowicz, Mikita,. Leandro; II połowa: Haluch – Grudniewski, Klabnik, Świdzikowski, Kaput, Makowski, Luz, Suchanek, Winsztal, Mikita, Leandro oraz Rolinc, Sokół, Kucharski, Bielikow, Hodowany