2. liga. Bohater Siarki: Nie powiedzieliśmy w tej rundzie ostatniego słowa

7 października 2017, 16:11 | Kevin Słomka

Po zaciętym meczu, w Wielkich Derbach Podkarpacia lepsza okazała się tarnobrzeska Siarka. Bohaterem spotkania został Krzysztof Ropski, który zdobył dla Siarki zwycięską bramkę w końcowej fazie spotkania. Dzięki tej wygranej, podopieczni Włodzimierza Gąsiora przynajmniej na chwilę awansowali na 4. miejsce w tabeli 2. ligi.

Krzysztof Ropski

Przede wszystkim gratuluję wygranej. Mecz derbowy, myślę, że taka wygrana smakuje lepiej niż w innych meczach, dodatkowo zwycięska bramka. Powiedz jak oceniasz to spotkanie?
Zgadza się, wygraliśmy to prestiżowe spotkanie 2:1. Prowadziliśmy 1:0 i mieliśmy sytuacje by dobić przeciwnika. Nie wykorzystaliśmy ich, zrobiła się nerwówka, ale swoją determinacją w grze defensywnej dążyliśmy do zwycięstwa i udało się strzelić na 2:1.

Okazje były też by podwyższyć wynik nawet przy stanie 2:1, ale na szczęście dla Was wynik się utrzymał. Co do pierwszej połowy – Ty zagrałeś dopiero od drugiej części, ale w pierwszej odsłonie gra wyglądała, umówmy się, słabo. Czy ranga tego meczu trochę spętała nogi zarówno piłkarzom Siarki, jak i Stali? Bo to wyglądało trochę jakby ten mecz przytłoczył obie ekipy, bo nie było szans ani z jednej, ani z drugiej strony.
Tak, pierwsza połowa wyglądała jakby zespoły się badały. Może to 60-lecie klubu wpłynęło tak na zespół, że chcieliśmy za wszelką cenę wygrać to spotkanie i trochę spina była. Nie wychodziło do przerwy, na szczęście w drugiej połowie gra się otworzyła po obu stronach i dla kibiców było to lepsze spotkanie.

A czy trener Gąsior jakoś specjalnie Was motywował przed tym meczem? Czy to było po prostu kolejne ligowe spotkanie?
Kolejne spotkanie. Wiadomo, my jesteśmy kandydatami na piłkarzy, ale dzięki swojemu podejściu w każdym dniu trener widział, że nie trzeba nas dodatkowo motywować.

Bramka w derbach smakuje lepiej niż w innym meczu? Dodatkowo taka dająca 3 punkty?

Pewnie, że tak. W zeszłym roku też udało mi się strzelić tutaj w derbach, ale dzisiaj ta bramka dała 3 punkty, więc jeszcze bardziej cieszy.

No tak, w zeszłym sezonie 2:2, więc nie było tego „czegoś”. Tym razem bramka dała 3 punkty. Raz jeszcze gratuluję i życzę powodzenia.

Jeszcze ostatniego słowa w tej rundzie nie powiedzieliśmy, na pewno.

Z Krzysztofem Ropskim rozmawiał Kevin Słomka.

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/eddf31bb-e25a-7d5a-0a11-7911587134d2,7f00358e-77eb-538f-c74a-92a6fd7afd17,embed.html[/wideo_iframe]