Niedziela, 22 listopada 2020, godz. 12:40
Odra OpoleOdra Opole
1 : 1
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
14:36

Od początku drugiej połowy Odra rzuciła się do odrabiania strat. Znakomitej okazji nie wykorzystał Konrad Nowak, lecz do wyrównania z bliska doprowadził Łukasz Winiarczyk. Opolanie mogli nawet prowadzić, lecz Maciej Gostomski znakomicie zatrzymał Nowaka. W końcówce przeważał Górnik, lecz Kacper Rosa nie musiał się zbytnio wysilać. Remis 1:1 to ostatecznie dość sprawiedliwy rezultat. Dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE na łamach GOL24.pl!

94'

Koniec meczu! Odra Opole remisuje z Górnikiem Łęczna 1:1!

94'

Mamy jeszcze ostatnią zmianę w zespole Odry. Schodzi Krzysztof Janus, na ostatnie sekundy pojawia się Maciej Wróbel.

92'

Rafał Niziołek faulował rywala i także został upomniany żółtą kartką.

91'

Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

90'

Przemysław Banaszak także zarobił żółty kartonik.

90'

Spięcie Piotra Żemły z Przemysławem Banaszakiem. Ten pierwszy z żółtą kartką...

88'

Górnik wciąż utrzymuje się przy piłce na połowie rywala. Interwencja Żemły na niewiele się dała, bo po chwili futbolówkę stracili jego koledzy.

86'

Od dłuższego czasu przewagę ma Górnik. Kolejne rzuty rożne nie przynoszą jednak większego zagrożenia.

83'

Tomasz Midzierski z żółtą kartką za faul na Rafale Niziołku.

80'

Na spalonym złapany Sasin.

78'

Arkadiusz Piech już poza boiskiem. W jego miejsce Marcel Sługa.

78'

Arkadiusz Piech przy tym starciu z Baranowskim doznał kontuzji. Napastnik Odry nie będzie w stanie kontynuować gry.

77'

Ostatnia zmiana w zespole z Łęcznej. Za Pawła Wojciechowskiego wchodzi Adrian Cierpka.

76'

Paweł Baranowski w walce o piłkę faulował Arkadiusza Piecha. Zarobił żółtą kartkę.

74'

Odra mogła prowadzić! Trojak nieco przypadkowo zagrał do Nowaka, który znalazł się sam na sam z Gostomskim. W tym pojedynku lepszy był jednak bramkarz gości!

73'

Druga zmiana w zespole Górnika. Kończy dzisiejszy występ Bartosz Śpiączka, wchodzi Przemysław Banaszak.

71'

Baranowski złapany na spalonym.

70'

Pierwsza zmiana w drużynie Odry. W miejsce Dawida Korta wchodzi Tomas Mikinić.

69'

Dośrodkowanie Sasina z prawej strony boiska, piłka wybita na rzut rożny.

68'

Od dłuższego czasu w ataku pozycyjnym Górnik. Niedokładne było jednak zagranie do Leandro.

65'

Faul na Niziołku, będzie dobra okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

63'

Strata Krykuna dała odrze szansę na kontrę, ale zablokowany został strzał Piecha.

61'

Ucierpiał w starciu z rywalem Żemło, mamy małą przerwę w grze.

58'

Indywidualna akcja Piecha zakończona niecelnym strzałem z ostrego kąta.

57'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Struskiego. Rosa zacznie od piątego metra.

55'

Mamy zmianę w drużynie Górnika. Michała Golińskiego zastąpił Karol Struski.

55'

Pomocy potrzebuje Leandro, który walczył o piłkę z Winiaczykiem.

54'

Gospodarze doprowadzili do wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę podbił Paweł Sasin, ale ta spadła przed bramką Górnika, a Łukasz Winiarczyk z bliska wpakował futbolówkę do siatki!

54'

GOOOOOOOOOOOOOL DLA ODRY! ŁUKASZ WINIARCZYK!

53'

Uderzenie Piecha zablokowane przez Tymosiaka, jest rzut rożny dla Odry.

51'

Teraz powinien być za to remis! Łukasz Winiarczyk znakomicie dośrodkował z lewej strony, lecz Konrad Nowak nie trafił w bramkę z pięciu metrów!

50'

Od początku drugiej połowy sporą przewagę ma Odra. Na razie nie przekłada się to jednak na klarowne sytuacje podbramkowe.

47'

Niedokładne zgranie Piecha na prawą stronę boiska. Górnik wznowi grę od autu.

46'

Od środka wznowiła mecz Odra. Oba zespoły na razie bez zmian.

46'

Znów gramy!

13:30

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem dominacji Górnika Łęczna. Prowadzenie gości jest z pewnością zasłużone. Bliski gola był Paweł Baranowski, lecz jego uderzenie wybronił Kacper Rosa. Golkiper Odry Opole był już bezradny w 21. minucie, gdy Paweł Wojciechowski dośrodkował do Serhija Krykuna, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Czy gospodarze odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za około 10 minut!

45'

Koniec pierwszej połowy! Ani minuty nie doliczył arbiter.

43'

W ostatnich minutach mamy sporo niedokładności i fauli w środku pola. Teraz przewinił Goliński.

42'

Faulowany na lewej stronie boiska Sasin.

40'

Nieudane ataki Odry. Gospodarze zupełnie nie potrafią przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę rywali.

37'

Indywidualna akcja Piecha, ale nie ma nawet rzutu rożnego. Wydaje się, że pomylił się arbiter i powinien być korner.

36'

Strzały Śpiączki oraz Tymosiaka przyblokowane. Futbolówka znów w rękach bramkarza Odry.

35'

Niedokładne zagranie Tymosiaka na prawą stronę, od bramki zacznie Rosa.

33'

Wciąż to Górnik zdecydowanie częściej utrzymuje się przy piłce. Leandro dośrodkowywał z lewej strony, był jednak na spalonym.

31'

Dobra interwencja Żemły we własnej szesnastce, który wygrał pojedynek główkowy z Wojciechowskim.

28'

Atakuje Odra. Najpierw zablokowano strzał Piecha, później uderzał jeszcze Nowak, ale bez problemu obronił to uderzenie Gostomski.

27'

Leadro wyprzedził Tabisia na prawej stronie boiska i wybił piłkę daleko od bramki Górnika.

24'

Śpiączka i Żemło w pojedynku powietrznym, faulował rywala napastnik Górnika.

22'

Znakomita akcja gości! Bartłomiej Kalinkowski zagrał prostopadłą piłkę do Pawła Wojciechowskiego, ten dośrodkował na dalszy słupek do Serhija Krykuna, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

21'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! SERHIJ KRYKUN!

21'

Dośrodkowanie Sasina z prawej strony, Trojak wybił piłkę na aut.

19'

Atak gości prawą stroną, nikt nie doszedł jednak do dośrodkowania. Po chwili dobrze zachował się Nowak, odbijając piłkę od Wojciechowskiego. Dzięki temu od bramki zacznie Rosa.

17'

Odpowiedź Górnika Łęczna, ale uderzenie Śpiączki z dystansu także było niecelne.

15'

Janus uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz piłka przeszła wyraźnie obok słupka.

13'

Piech walczył o górną piłkę z Baranowskim i był faulowany.

11'

Piech obsłużył Janusa, ten oddał strzał, ale nie był w stanie zaskoczyć Gostomskiego.

10'

Akcja Tymosiaka prawą stroną, po dośrodkowaniu piłkę złapał jednak Rosa.

9'

Niedokładne zagranie Sasina, ale znów Górnik od razu podszedł wysokim pressingiem. Na razie nie radzi sobie z tym Odra.

7'

Blisko gola Górnik! Kalinkowski świetnie dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, uderzał Baranowski, ale Rosa zbił piłkę na słupek!

5'

Dłużej przy piłce utrzymuje się teraz Górnik który podszedł wysokim pressingiem. Uderzenie jednego z gości prosto w Kacpra Rosę.

3'

Pierwsza ofensywna akcja gości, Piech wybił piłkę na rzut rożny.

2'

Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu Janusa w polu karnym zapanowało spore zamieszanie. Gospodarze reklamowali zagranie ręką jednego z rywali, lecz milczy gwizdek arbitra.

2'

Krykun faulował rywala w środku pola. Będzie okazja na dośrodkowanie dla gospodarzy.

1'

Od środka spotkanie rozpoczęli goście. Łęcznianie w zielono-czarnych strojach, Odra na niebiesko.

12:42

Zaczynamy!

12:40

Mamy jeszcze minutę ciszy ku pamięci Andrzeja Gowarzewskiego i Adama Musiała.

12:39

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Za moment zaczynamy!

12:34

Tak prezentują się statystyki obu drużyn:

12:32

Oba zespoły po raz ostatni mierzyły się trzy sezony temu - w rozgrywkach 2017/2018 Odra bardzo pewnie wygrywała z Górnikiem. W obu meczach padł wynik 3:0 na korzyść drużyny z Opola.

12:28

Górnik Łęczna w zeszłym sezonie rywalizował w II lidze. Beniaminek w wyższej klasie rozgrywkowej od początku rozgrywek spisuje się jednak znakomicie i niejednokrotnie ucierał już nosa faworytom. Siedem zwycięstw w dwunastu meczach i zaledwie dwie porażki. Jedną z nich podopieczni Kamila Kieresia ponieśli w środę, gdy musieli uznać wyższość Puszczy Niepołomice. Dziś liczą na zdecydowanie lepszy wynik.

12:24

Odra Opole w zeszłym sezonie musiała walczyć o utrzymanie, ale teraz podopieczni Dietmara Brehmera spisują się znakomicie. W dwunastu dotychczasowych meczach siedmiokrotnie wygrywali, dwa razy remisowali i trzy razy przegrali. Ostatnio przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa - po niespodziewanych porażkach z Puszczą Niepołomice oraz GKS-em Jastrzębie przyszło zwycięstwo nad Chrobrym Głogów.

12:19

Tak wygląda podstawowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Górnika Łęczna:

12:14

Oto wyjściowy skład i ławka rezerwowych Odry Opole:

12:10

Czas na niedzielne emocje z Fortuna 1 Ligą! Do bardzo ciekawego starcia dojdzie w Opolu, gdzie zajmująca piąte miejsce Odra zmierzy się z rewelacyjnym beniaminkiem - Górnikiem Łęczna, który plasuje się na czwartej pozycji. Pierwszy gwizdek arbitra już o 12:40 - serdecznie zapraszamy!