Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Tym razem spalonego nie było, ale Walesa dał się uprzedzić Bartkowiakowi, a wyszedłby sam na sam.

89'

Polonia napiera. Banaś uderzył mocno sprzed pola karnego, ale uderzenie przed siebie sparował Radliński.

88'

Kontra Polonii 6 na 3! Po podaniu do Walesy w pole karne, ten podcinamy przez rywala upadł w polu karnym. Nie ma karnego, pokazał sędzia. W tej sytuacji chyba słusznie. Polonia mogła o wiele lepiej rozegrać tę akcję.

87'

Banaś po prostopadłym podaniu wychodził sam na sam, ale sędzia znowu dopatrzył się kontrowersyjnego spalonego.

85'

Zaczęło grzmieć nad stadionem, a od zachodu nadciągnęły czarne chmury. Zanosi się na burzę. Przy odrobinie szczęścia nie zacznie się, zanim kibice opuszczą stadion.

84'

Rzut rożny dla Warty. Wrzucał piłkę Magdziarz, ale wybili ją obrońcy. Ta trafiła przed pole karne, a uderzenie zawodnika Zielonych wybronił Mika.

83'

Banaś z lewej strony płasko zagrał w pole karne do wchodzącego Szkatuły, ale ten mimo ślizgu nie sięgnął piłki, która padła łupem bramkarza.

82'

Polonia wychodziła z kontrą 3 na 3. Banaś sam ograł Ngamayamę i chciał ograć jeszcze Bartkowiaka, ale ten był lepszy. Mozna było wcześniej odegrać do lepiej ustawionych kolegów.

80'

Kamil Walesa zmienił Dawida Jarkę.

78'

Białkowski przedarł się przez obronę Warty i ostatkiem sił uderzył po ziemi, ale nie zaskoczył Radlińskiego.

77'

Na dzisiejszym meczu pojawiło się 1021 kibiców.

76'

Giela zmienia Klatt.

76'

Zólta kartka dla Banasia.

75'

Nowak uderzył z rzutu wolnego przy narożniku pola karnego, ale ponad bramką Warty.

72'

Ożywił nam się mecz w końcówce. Kolejna akcja Polonii. Krzemień uderzał z pola karnego, najpierw został zablokowany, a po chwili uderzył obok słupka.

72'

Po wrzutce z lewej strony Mikę uprzedził Trojanowski, ale głową uderzył obok słupka.

71'

Białkowski ładnie poszedł prawym skrzydłem i dośrodkował po ziemi, ale obrońcy wybili piłkę. Po chwili podobna akcja, tym razem podanie górą, ale efekt podobny.

70'

Sprzed pola karnego precyzyjnie uderzył Nowosielki, ale Mika wyłapał piłkę

70'

Polonia wyszła z kolejną ładną kontrą. Jarka próbował odegrać do Białkowskiego, ale podanie przeciął wracający Bartkowiak i wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera i uderzeniu piłki w zamieszaniu w polu karnym, ta przeszła nad poprzeczką.

66'

Banaś zmienia Michalika

64'

Magdziarz wywalczył rzut rożny. Kapitan Warty sam dorzucał piłkę z kornera, na krótkim słupku przedłużył ją jeden z jego kolegów, ale ostatecznie wyszła poza pole karne.

63'

Białkowski po ładnym rozegraniu piłki wyszedł sam na sam z Radlińskim, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Problem w tym, że spalonego raczej nie było. Po chwili znowu Białkowski wychodził sam na sam, przełożył sobie piłkę i uderzył, ale dobrze obronił Radliński!

60'

Po akcji z jednej i drugiej strony boiska, ale mało przekonujące. Nie zanosi się, żeby w tym spotkaniu wiele mogło się zmienić.

59'

Mocne podanie na lewe skrzydło, ale do piłki nie zdążył Białkowski.

58'

Żółta kartka dla Trojanowskiego za faul.

57'

Jaroń zmieniony przez Białkowskiego.

56'

Ponownie Jaroń próbował szarżować lewą stroną. Tym razem przegrał jednak pojedynek z Wilczyńskim.

56'

Warta nie ma pomysłu, jak skutecznie zaatakować. Wszelkie próby spalają na panewce.

55'

Jaroń ładnie wszedł w pole karne z lewej strony i po jego centro-strzale Radliński z problemami wybił piłkę na rzut rożny. Po kornerze po raz kolejny niepewnie strącił piłkę poza pole karne.

54'

Dalekie, mocne podanie do Krzemienia na lewe skrzydło. Za mocne, piłka wyszła na aut.

51'

Jest 2:0! Po wrzutce z prawej strony w pole karne piłka spadła na głowę Jarki, który uderzył ją lobem, tak że wpadła w okienko bramki zaskoczonego Radlińskiego!

51'

Ależ okazja Polonii! Krzemień po prostopadłym podaniu wyszedł sam na sam z Radlińskim, ale z dosyć ostrego kąta uderzył obok słupka!

50'

Szkatuła dobrze wypuścił Jaronia lewym skrzydłem, ten wyprzedził obrońcę Warty i dośrodkował w pole karne, ale tam piłka padła łupem Radlińskiego.

48'

Przed szansą stanął Jarka. Wydawało się, że już ograł i minął Radlińskiego, ale pogubił się z piłką i bramkarz Warty wygarnął mu ją spod nóg.

46'

Drugą połowę rozpoczęła Warta. Gramy!

46'

Od początku drugiej połowy Czoska zmienił Gajdę.

46'

Nowosielski za Pogonowskiego.

18:03

Piłkarze obu zespołów wracają już na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

17:50

Piłkarze zeszli do szatni, a na murawie pojawiły się cheerleaderki Polonii, które rozpoczęły występ taneczny dla kibiców. Polonia - Warta

47'

Koniec pierwszych 45 minut. Po przeciętnej grze Polonia prowadzi z Wartą 1:0. Zapraszamy po przerwie.

47'

Ładna akcja Polonii na zakończenie. Krzemień ograł dwóch rywali i dograł do Jarki, którego strzał z pola karnego został zablokowany.

46'

Po dalekiej piłce w pole karne Polonii Borniewicz zagrał głową do Miki, który naciskany przez rywali zdołał spokojnie przechwycić futbolówkę.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Po kolejny rzucie rożnym dla Polonii zamieszanie w polu karny, ale Warta zdołała wyprowadzić piłkę, tyle że szybko ją straciła.

43'

Po uderzeniu z kornera piłka zmierzała prosto do bramki, ale Radliński zdołał ją wypiąstkować i kornet z drugiej strony. Zakończyło się na strzale sprzed pola karnego, który pewnie chwycił bramkarz Warty.

42'

Rzut rożny dla Polonii po wybiciu piłki Bartkowiaka.

39'

Akcja lewą stroną Wichtowskiego z Magdziarzem, który pognał z piłką do linii końcowej i wycofał w pole karne, ale nie było tam nikogo z partnerów, za to obrońcy Polonii.

37'

Zabawa w polu karnym Polonii mogła się groźnie skończyć dla gospodarzy, ale Giel ostatecznie uprzedzony wybiciem piłki przez obrońcę.

37'

Po wrzutce z auto Jarka tyłem wrzucił piłkę w pole karne, ale tam padła ona łupem Radlińskiego.

36'

Okres dosyć chaotycznej gry w środku pola. Oba zespoły notują sporo strat, a akcje kończą się na obronie rywali.

33'

Dobra akcja Warty po kontrze. Najpierw przerzut z prawej na lewą stronę do Gajdy. Ten odegrał do Giela, który ograł obrońcę, jednak z ostrego kąta uderzył bardzo niecelnie, bo piłka wyszła... na aut.

30'

Uderzenie Trojanowskiego sprzed pola karnego zatrzymało się na nogach Odrzywolskiego. Piłkę przejęła Polonia.

29'

Magdziarz upadł po starciu w polu karnym i długo się nie podnosił. O faulu nie było jednak mowy. Po chwili kapitan Zielonych wrócił do gry.

28'

Ponownie Radlińskiego naciskał Jarka, ale bramkarz Warty ponownie szybszy.

27'

Mika pewnie wyłapał uderzenie z dystansu.

28'

Radliński naciskany przez Jarkę w ostatniej chwili wybił piłkę

26'

Kibice na meczu Polonia - Warta

25'

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

24'

Jarka na lewe skrzydło do Szkatuły, ale ten nie panował piłki i od autu Warta.

21'

Ależ błąd obrony Warty! Michalik dostał idealne podanie między obrońców, wyszedł środkiem sam na sam z Radlińskim i uderzył po ziemi. Wydawało się, że bramkarz Warty obroni to uderzenie, ale piłka przeszła pod jego ręką i wturlała się do bramki!

21'

Michalik i 1:0 dla Polonii!

19'

Nowak zagrał daleką piłkę na lewe skrzydło, ale po raz kolejny chorągiewka arbitra w górze i spalony.

18'

Długie podanie na skrzydło do Krzemienia, ale piłkarz Polonii złapany na spalonym.

17'

Dobra wrzutka Trznadla z prawej strony w pole karne Warty, ale piłka w rękach Radlińskiego.

16'

Po akcji Warty piłka trafiła przed pole karne do Pogonowskiego, który zdecydował się uderzyć z dystansu, ale niecelnie i ponad bramką.

15'

Kontra Warty zakończyła się na niecelnym podaniu. Nudniejszy fragment spotkania.

13'

Dobra wrzutka ze stałego fragmentu Szkatuły w pole karne, gdzie o milimetry z piłką minął się na długim słupku Jarka!

12'

Bartkowiak ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Polonii z boku pola karnego Warty.

11'

Niezły atak Warty. Prawą stroną przedarł się Trojanowski, który ostro i płasko zagrał w pole bramkowe, gdzie piłkę wybił Odrzywolski. Po chwili kolejna wrzutka z prawej strony, dotarła do Gajdy, który niecelnie i słabo uderzył głową. "Moja" - krzyknął Mika i złapał piłkę.

10'

Krótko rozegrany korner, zakończony słabą wrzutką w pole karne nie przyniósł efektów, ale Polonia ciągle przy piłce.

9'

Wrzutka Szkatuły wybita głową przez obrońcę i mamy rzut rożny dla Polonii.

8'

Wichtowski wybiciem piłki na aut powstrzymał Krzemienia na prawej stronie. Po chwili faul w tym sektorze boiska zawodnika Zielonych i Warta ma rzut wolny na wysokości pola karnego.

7'

Rzut wolny dla Polonii spod linii bocznej. Wrzucał w pole karne Szkatuła, ale za mocno i piłka wyszła za linię końcową.

5'

Warta próbowała zaatakować lewą stroną, ale dobrze powstrzymali zapędy rywali obrońcy gospodarzy.

5'

Ngamayama próbował wypuścić dalekim podaniem Magdziarza, ale podanie było za mocne i piłka skończyła na aucie.

4'

Polonia rozgrywała piłkę na swojej połowie, ale zakończyło się to stratą. Na szczęście dla gospodarzy Jakubowski uderzył lekko po ziemi i obok bramki.

3'

Broniewicz wycofał piłkę do Miki, a bramkarz Polonii naciskany przez Magdziarza musiał ratować się dalekim wykopem.

2'

Nagrodzona brawami akcja Polonii. Lewą stroną poszedł Szkatuła, ale jego dośrodkowanie wyszło za linię końcową.

1'

Michalik faulowany w okolicach środkowej linii. Rzut wolny dla Polonii

1'

Od środka rozpoczęli piłkarze Polonii.

17:00

Polonia - Warta

16:59

Piłkarze wychodzą już na boisko. Gospodarze tradycyjnie w niebiesko-czerwone pasy, Warta na biało.

16:50

Piłkarze obu zespołów schodzą już do szatni, by przygotować się do meczu. Pogoda w Bytomiu jest bardzo dobra, kibice powoli zbierają się na trybunach. Frekwencja powinna być dzisiaj lepsza niż na ostatnim spotkaniu w Bytomiu, kiedy pojawiło się tylko nieco ponad 750 widzów.