Ostatnia zmiana w meczu. Za Czerwińskiego wchodzi Krzysztof Wołkowicz.

94'

Koniec spotkania! GieKSa pechowo straciła zwycięstwo!

94'

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kryszak, bramkarz Olimpii to olbrzym, więc z całym impetem wyskoczył i posłał piłkę do bramki. Sabela nie miał szans tego obronić.

93'

Ależ emocje! W ostatniej akcji meczu do piłki wyskoczył bramkarz gości, Michał Wróbel, który powędrował pod bramkę rywali i zdobył wyrównującą bramkę!

90'

Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

89'

Pitry uderzył z rzutu wolnego, obok słupka bramki gości.

88'

Fonfara zagrał do Kujawy, który zdecydował się na indywidualną akcję i został sfaulowany.

85'

I zmiana w drużynie gości. Smoliński za Kłusa.

83'

Żółta kartka dla Fonfary, za zbyt długie przetrzymywanie piłki, gdy rzut wolny przyznano gościom.

82'

Zmiana w Gieksie. Sobotka zastępuje Kowalczyka.

81'

Ruszkul zagrał piłkę do Frańczaka, ale jego uderzenie było niecelne.

80'

Rzut wolny dla gości wykonywał Kryszak, ale fantastyczną interwencją popisuje się Sabela.

78'

Pitry minął kilku zawodników, ale ostatni z obrońców zabrał mu piłkę.

76'

Fonfara starał się szybko zgrać piłkę do Pitrego, ale dobrą interwencją popisał się jeden z obrońców gości.

75'

A po chwili za to za podobne zdarzenie dla Kowalczyka.

73'

Żółta kartka dla Chwalibogowskiego, za faul na jednym z zawodników gości.

72'

Szybką akcję gości uderzeniem kończy Rogalski. Ale było ono zbyt słabe, aby zaskoczyć bramkarza Gieksy.

70'

Kłus nie rozumiał decyzji sędziego i za dyskusję z nim otrzymał żółty kartonik.

70'

Bramkę zdobywa Kłus, ale sędzia zauważył pozycję spaloną zawodnika gości.

67'

Fonfara zagrał piłkę do Kowalczyka, ale on zwlekał z oddaniem strzału i ją stracił.

65'

aaa

63'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na bramkę uderzał Kowalczyk, ale nad poprzeczką.

61'

I w Gieksie. Kujawa zastępuje Pietronia.

61'

I zmiana w Olimpi. Cieśliński zastąpił Gawęckiego.

59'

Rzut wolny dla Gieksy wykonywał Chwalibogowski. Piłkę wybijał Wróbel, a po chwili nastąpiło zamieszanie, podczas którego jak domagali się gospodarze, jeden z zawodników zagrał piłkę ręką. Gwizdek sędziego jednak milczał.

56'

Przed bramką znalazł się Ruszkul, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza Gieksy.

53'

Fonfara zagrał do Pitrego, który zdecydował się na uderzenie. Dobrą interwencją popisał się Wróbel.

51'

Piłka trafiła do Kowalczyka, i był bliski minięcia bramkarza i zdobycia kolejnej bramki. Ale dobrze zachował się Wróbel i powstrzymał napastnika Gieksy.

50'

Z daleka uderzał Farkas, piłkę przed siebie wybił Wróbel, ale żaden z zawodników Gieksy nie wykorzystał tego.

49'

Woźniak starał się dośrodkowywać piłkę z lewej strony, ale piłkę na rzut rożny wybił Farkas.

47'

Z lewej strony uderzał Pitry, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości.

46'

Jedna zmiana w zespole gości. Za środkowego obrońcę Sławomira Mazurkiewicza wszedł rozgrywający Mariusz Kryszak.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

17:55

Wydawało się że to Olimpia Grudziądz obejmie prowadzenie, gdy dwukrotnie po strzałach Ruszkula, piłka odbiła się od poprzeczki. Niestety dla gości to bramkę strzeliła Katowicka Gieksa, a dokładnie Fonfara po podaniu Pitrego.

46'

W doliczonym czasie gry nie wydarzyło się już nic ciekawego i GKS Katowice do przerwy prowadzi na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 1:0.

45'

Sędzia dolicza do pierwszej części spotkania jedną minutę.

42'

Kolejne wyśmienita sytuacja dla katowiczan! Kowalczyk uderzył mocno z 13 metrów wykorzystując błąd obrońcy, ale na posterunku był Michał Wróbel.

42'

Z prawej strony przedarł się Pitry i podał do Fonfary, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki.

40'

aa

40'

Gooolllll! Fonfara!

38'

Gawęcki fauluje Pitrego i za te zagranie otrzymuje żółty kartonik.

36'

W polu karnym Gieksy upadł Frańczak, ale sędzia nie miał podstaw na wskazanie jedenastki dla gości.

34'

Rzut wolny ze środkowej strefy boiska wykonywał Napierała, piłkę przedłużał Pitry. Ale w końcu wylądowała ona w rękach Wróbla.

32'

Rogalski dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza Gieksy.

30'

Fonfara podawał w pole karne do nadbiegającego Pitrego, ale zbyt mocno, aby napastnik Gieksy doszedł do piłki.

29'

Szybka akcja gości Kłus zagrywa do Rogalskiego, ale zawodnik gości znajduje się na pozycji spalonej.

26'

Żółta kartka dla Pietronia, który ostro sfaulował Kłusa.

25'

Ruszkul uderza zza pola karnego i piłka odbija się od poprzeczki!

23'

Z lewej strony dośrodkowywał Rogalski, a na uderzenie zdecydował się Gawęcki. Było blisko strzelenia bramki przez gości ale dobrą interwencją popisał się Sabela!

22'

Kowalczyk zgrał piłkę do Farkasa, który dośrodkował w pole karne gości, jednak żaden z jego kolegów nie doszedł do padania.

19'

Fonfara zgrał piłkę do Czerwińskiego, zawodnik jednak zbyt długo zwlekał z strzałem i powstrzymał go jeden z obrońców gości.

19'

aa

18'

Frańczak podał na prawe skrzydło do Gawęckiego, ale pomocnik gości znalazł się na pozycji spalonej.

16'

GieKSa gra dzisiaj bardzo dobrze. Podopieczni Rafała Góraka szanują piłkę, wymieniają szybko futbolówkę, starają się grać kombinacyjnie. Brakuje jedynie wykończenia. Pamiętamy oczywiście poprzeczkę dla Olimpii...

15'

Na strzał ze stałego fragmentu gry zdecydował się Fonfara, ale uderzył nad poprzeczką.

14'

Z rzutu wolnego podawał Fonfara do Pietronia i mamy rzut wolny z około dwudziestu metrów dla gospodarzy.

12'

A kibice cały czas dochodzą na "Blaszok". Jest już ich tam spora grupka. Powinno być ok. 3000 głów.

11'

Z prawej strony dośrodkowywał Rogalski, a z bliska uderzał Ruszkul, Piłka odbiła się od poprzeczki i tylko dlatego nie mamy prowadzenia dla gości.

8'

Szybki kontratak gospodarzy. Piłka trafiła na prawą stronę do Pietronia, który dośrodkował w pole karne, gdzie był Przemysław Pitry. Napastnik GKS-u jednak uderzył minimalnie niecelnie.

6'

W polu karnym upadł Kowalczyk, ale nie mogło być mowy o jedenastce dla gospodarzy.

4'

Z lewej strony starał się dośrodkowywać Pietroń, było ono jednak zbyt słabe, aby zagrozić bramce gości.

4'

Na trybunie jest też niewielka grupka (ok. 20 osób) kibiców z Grudziądza. To nowym jeśli chodzi o obiekt przy Bukowej, ale już niedługo to będzie norma. Trybuna dla gości już stoi i od wiosny w Katowicach regularnie powinniśmy oglądać kibiców gości.

2'

aa

1'

I pierwsza okazja w spotkaniu dla piłkarzy gospodarzy. Piłkę otrzymał Arkadiusz Kowalczyk, który wpadł z nią w pole karne i zdecydował się na uderzenie, które minęło jednak poprzeczkę.

1'

Rozpoczynamy pierwszą część spotkania!

16:56

Sędzią spotkania będzie Artur Ciecierski.

16:51

Ławka rezerwowych Olimpii Grudziądz: Osiecki, Adamczyk, Cieciura, Kryszak, Grischok, Smoliński, Cieśliński

16:49

Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Wierzbicki, Rakels, Mazurek, Sadowski, Kujawa, Sobotka, Wołkowicz

16:45

aaaaa

16:42

Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Ciekawiej jest przed stadionem, gdzie kibice GieKSy odpalili race i zaczęli śpiewać. Trzeba przyznać, że przed bramami są jeszcze spore kolejki/.

16:32

Historia pojedynków obu drużyn jest krótka i sięga tylko poprzednich rozgrywek. Wtedy to w Grudziądzu, miejscowi tuż przed końcem uratowali remis 1:1, a w Katowicach minimalnie lepsza okazała się GieKSa (wygrana 1:0).