Górnik PolkowiceKS Polkowice
15:56

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

15:55

Zasłużone zwycięstwo Warty, o którym przesądziła bardzo dobra pierwsza połowa. Po przerwie poziom widowiska zdecydowanie spadł, ale "Zieloni" zdołali dowieźć zwycięstwo do końca.

94'

Koniec meczu! Warta wygrywa 1:0!

94'

Ależ zakotłowało się w polu karnym Warty! Sytuację w ostatniej chwili zdołał wyjaśnić Maciej Mysiak.

90'

Nieudany strzał Jasińskiego z niemal zerowego kąta.

90'

O pięć minut przedłużona została druga część meczu.

90'

Ależ okazja dla Warty! Szymański broni strzał jednego z zawodników gospodarzy z pięciu metrów!

88'

Po interwencji masażystów Jasiński wraca do gry.

86'

Obrońca Warty wciąż nie podnosi się z murawy, opuści boisko na noszach.

84'

Brzydki faul Więzika na Jasińskim, zawodnik gości ukarany żółtą kartką.

82'

Zmiana w zespole Warty: Piotr Giel w miejsce Marcina Klatta.

81'

Zmiana w drużynie gości: w miejsce Ałdasia wchodzi Salamoński.

79'

Dośrodkowanie Bartczaka ofiarnie blokuje Ałdaś, przyjmując na siebie całą moc uderzenia.

76'

Bramkę Warty próbowali atakować goście, ale najpierw piłkę stracił Janus, a chwilę później ręką zagrywał Dąbrowski, przez co nieźle zapowiadający się atak spalił na panewce.

74'

Po dośrodkowaniu Otuszewskiego Magdziarz przegrał pojedynek główkowy z Kocotem.

72'

Dośrodkowanie Reissa blokuje Nowak. Zawodnicy gospodarzy sugerują zagranie ręką, ale sędzia nie przerywa gry.

71'

Mocny i niecelny strzał Alaina Ngamayamy z 16 metrów.

68'

Zmiana w zespole gości: Jakub Więzik wchodzi w miejsce Grzegorza Kuświka.

67'

Po zagraniu Reissa z linii pola karnego mocno strzelał Mysiak. Zawodnik Warty zamiast do bramki, posłał piłkę w trybuny.

66'

Wrzutka Ałdasia zbyt czytelna i piłkę spokojnie złapał Radliński.

65'

Kuświk faulowany przez Mysiaka, będzie rzut wolny dla gości.

63'

Druga zmiana w zespole gospodarzy: w miejsce Łukasza Grzeszczyka wszedł Piotr Reiss.

62'

Ostre starcie Klatta z Kocotem, za które zawodnik Warty ukarany został żółtą kartką. Obrońca KS-u opatrywany przez obrońców.

61'

Groźna akcja Warty, w polu karnym KS-u Grzeszczyk podawał do Bereszyńskiego, ale w sytuacji połapał się Wacławczyk i przechwycił to zagranie.

60'

Z trzydziestu metrów uderzał Ałdaś, strzał jednak zbyt lekki by zaskoczyć Radlińskiego.

58'

Zmiana w zespole z Polkowic: w miejsce Łukasza Sierpiny wchodzi Maciej Bancewicz.

54'

Niezła akcja jednego z graczy KS-u prawą stroną boiska. Widowiskowy rajd zakończony został dośrodkowaniem, które spokojnie wybił Magdziarz.

52'

Magdziarz wygrał pojedynek główkowy z Sierpiną, ale chwilę później przegrał biegowy z Kucharzakiem.

49'

Początek pierwszej połowy bardziej wyrównany niż ostatnie minuty pierwszej części meczu.

48'

Wychodzący z bramki Sebastian Szymański uprzedza Marcina Klatta i wybiera piłkę spod nóg napastnika gospodarzy.

47'

Z rzutu wolnego niecelnie uderzał Damian Ałdaś.

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Warty: w miejsce Tomasza Foszmańczyka pojawił się Alain Ngamayama.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

14:59

Prowadzenie "Zielonych" do przerwy jak najbardziej zasłużone, a jednobramkowa zaliczka nie oddaje w pełni przewagi, jaką w pierwszej połowie osiągnęli podopieczni Jarosława Araszkiewicza. Od momentu strzelenia bramki, czyli od 21. minuty, gospodarze dominują na boisku, zamknęli rywala na jego połowie i stwarzali mnóstwo groźnych sytuacji. Pochwalić należy Łukasza Grzeszczyka, który wziął na siebie rolę rozgrywającego, a także bardzo aktywnego Marcina Klatta.

45'

Za nami pierwsze 45 minut. Do przerwy Warta prowadzi 1:0.

45'

O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

44'

Bereszyński zatrzymany przez Wacławczyka. Zawodnik z Polkowic szybko odegrał do przodu w kierunku Kuświka, a ten, naciskany przez kilku obrońców Warty popełnił faul.

43'

Naciskany przez Klatta Kucharzak zdołał wybić piłkę na aut.

41'

Po mocnym dośrodkowaniu Otuszewskiego niecelny strzał głową oddał Magdziarz.

39'

Ogromny błąd Foszmańczyka, który stracił piłkę w środku pola na rzecz Ałdasia. Polkowiczanie wychodzili trzech na trzech, a akcję przerwał skuteczną interwencją Łukasz Jasiński.

38'

Teraz dla odmiany niezła akcja KS-u, a dokładniej rajd Piątkowskiego lewą stroną boiska, przerwany faulem przez Jasińskiego. Obrońca Warty ukarany został żółtą kartką.

37'

Od momentu zdobycia bramki Warta dominuje na boisku. Gracze KS-u mają spore problemy z opuszczeniem własnej połowy. Wydaje się, że kolejne gole dla Zielonych to tylko kwestia czasu.

36'

Z dystansu niecelnie uderzał Foszmańczyk.

34'

Po stałym fragmencie gry piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Bereszyńskiego. Młody zawodnik Warty celował w okienko bramki Szymańskiego i pomylił się naprawdę niewiele.

33'

Uderzenie Grzeszczyka z 25 metrów zablokowane przez Nowaka, będzie rzut rożny dla Warty.

32'

I po raz kolejny Klatt! Zawodnik Warty wpadł w pole karne rywala, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił jeden z obrońców.

31'

Kolejny niecelny strzał Klatta głową. Bardzo aktywny jest dzisiaj ten zawodnik, ale ze skutecznością nieco gorzej.

30'

Grzeszczyk bardzo dobrze dostrzegł wychodzącego lewą stroną Marcina Klatta, ten próbował dośrodkować do Bereszyńskiego, ale uczynił to za mocno.

28'

Dośrodkowanie Magdziarza z lewej strony, strzał głową Klatta i piłka po koźle wychodzi za linię końcową boiska. Nie udało się to uderzenie napastnikowi gospodarzy.

26'

... i gracz KS-u Grzegorz Kuświk.

26'

Dwóch zawodników ukaranych żółtymi kartkami. To piłkarz Warty Tomasz Foszmańczyk...

25'

W polu karnym Szymańskiego leżał jeden z zawodników Warty, ale po chwili wrócił do gry bez pomocy medycznej.

21'

GOL DLA WARTY! Jedenastkę wykorzystał Krzysztof Sobieraj! "Zieloni" prowadzą 1:0.

20'

Żółta kartka dla Szymańskiego za to przewinienie.

19'

Klatt wchodzi w pole karne KS-u, próbuje minąć Szymańskiego, a ten fauluje napastnika Warty. Będzie rzut karny dla gospodarzy!

18'

Dobra interwencja Sobieraja przerywa długie podanie w kierunku Kuświka. Mogło być groźnie pod bramką Warty.

16'

Przez kilkadziesiąt sekund oba zespoły wymieniały górne podania w środku pola. Widać było przy tym sporo niedokładności w poczynaniach zarówno graczy KS-u, jak i Warty.

14'

Dośrodkowanie Foszmańczyka z lewej strony, mocny strzał Łukasza Grzeszczyka, ale piłka przelatuje nad bramką gospodarzy.

13'

Ręką w polu karnym Warty zagrywał Piątkowski, przez co sędzia przerwał niezłą akcję gości.

12'

Dość widowiskowa akcja Grzeszczyka w środku pola, podanie górą w kierunku Magdziarza okazało się jednak zbyt mocne i piłkę złapał wychodzący z bramki Szymański.

10'

Strzał ze stałego fragmentu gry mija bramkę Radlińskiego.

9'

Przed polem karnym faulowany był Kuświk, będzie niezła okazja dla gości z rzutu wolnego.

9'

Rzut rożny dla zespołu z Polkowic, a piłkę spokojnie wybili obrońcy Warty.

7'

Pierwszy groźny strzał w dzisiejszym meczu, uderzał Magdziarz, a piłkę spokojnie złapał Szymański.

4'

Dość spokojny początek w wykonaniu obu zespołów. Ciekawe, czy z czasem mecz się ożywi.

14:02

Póki co atakują gracze z Polkowic, ale za wiele z tego nie wynika

1'

Początek spotkania

1'

14:00

Obie drużyny już na murawie, za chwilę zaczynamy pierwszą połowę meczu. Przy okazji zapraszam państwa do typowania wyniku dzisiejszego spotkania w komentarzach.

13:59

Póki co na poznańskim stadionie tłoku nie ma. Kibice Warty zajmują jedynie miejsca na dolnym piętrze III trybuny, jest ich niecałe dwa tysiące. Do stolicy Wielkopolski przyjechała również kilkunastoosobowa grupa fanów z Polkowic i trzeba przyznać, że na razie to oni są głośniejsi.

13:56

Przed rozpoczęciem spotkania zapraszam państwa do lektury zapowiedzi meczu, którą można znaleźć TUTAJ.

13:54

Rezerwowi w zespole Górnika: Kazimierczak, Darda, Więzik, Podstawek, Bancewicz, Salamoński, Szuszkiewicz.

13:53

Rezerwowi w zespole Warty: Beser, Reiss, Giel, Mójta, Ngamayama, Jakóbowski i Piceluk.

13:52

W okienku obok mogą już państwo zapoznać się z wyjściowymi składami obu zespołów.

13:50

Nieco ponad dziesięć minut pozostało do rozpoczęcia meczu Warta Poznań - KS Polkowice. Piłkarze obu drużyn już rozgrzewają się na murawie poznańskiego obiektu.