21:19

Dokładnie 3380 widzów mamy dziś na stadionie.

75'

72'

Ładna akcja Polonii, ale koledzy trochę wyrzucili Jeana Paulistę. Ten próbował z lewej strony oddać strzał, ale nie udało mu się zaskoczyć Sabeli.

21:12

Cóż za zbiego okoliczności. Spotkanie prowadzi sędzia Krasny, który sędziował również mecz z Olmipią Grudziądz. Wtedy Polonia też wygrała 4:1, a Świerczok zaliczył hattricka!

69'

Jakub Świerczok pokonuje Sabelę i zalicza hattricka! Polonia prowadzi 4:1!

68'

Autorem faulu był Kowalczyk.

68'

Rzut karny dla Polonii! Mąka był faulowany w polu karnym!

67'

Rakels na spalonym.

65'

Goool! Polonia prowadzi już 3:1, a bramkę zdobył tym razem Jean Paulista. Strzał zza pola karnego.

64'

Jean Paulista! Obrócił się i oddał strzał. Piłka trafiła w słupek i wyszła poza boisko.

60'

Niecelna próba Dariusza Górala zza pola karnego.

56'

Zmiana w Polonii. Schodzi Matusiak, a za niego Sinclair.

54'

Pitry do Goncerza, ten oddaje groźny strzał, ale broni Balaż!

53'

Świerczok strzela bramkę, ale sędzia nie uznaje jej!

52'

Mateusz Kamiński zwijał się z bólu na murawie. Teraz pomagają mu lekarze.

49'

Gol kontaktowy dla GKS-u! Przemysław Pitry strzela na bramką, Juraj Balaż przepuszcza piłkę.

48'

Mocny strzał Jakuba Świerczoka z rzutu wolnego. Mocny, ale niecelny.

46'

Gospodarze rozpoczęli 2. połowę.

46'

Koniec 1. połowy. Po dwóch bramkach Świerczoka Polonia Bytom prowadzi.

46'

Dariusz Góral ukarany żółtą kartką.

46'

Minuta doliczona do 1. połowy.

45'

Góral z prawej strony do Paulisty, ale ten nie opanował piłki.

42'

GOOOL! Znowu Jakub Świerczok, ale tym razem głową po rzucie rożnym Michalaka!

41'

Jakub Świerczok zza pola karnego! Tylko niewiele ponad bramką!

41'

Do piłki dopadł Chmiel! Z pierwszej piłki uderzył poza bramką.

20:23

Taką oprawę prezentują dziś kibice Polonii.

37'

Strzał Beliancina z rzutu wolnego ląduje w murze.

33'

Tomasz Hołota oddawał strzał z dystansu, ale piłkę dotknął jeszcze jeden z obrońców. Będzie rzut rożny. Piłkę wybili obrońcy, ale przejął ją Chmiel i oddał strzał niecelny zza pola karnego.

30'

Goncerz ukarany kartką za nieprzepisowe powstrzymanie wychodzącego z kontrą Dariusza Górala.

28'

Dośrodkowanie Michalaka minęło wszystkich adresatów.

27'

Mieliśmy kilkanaście sekund prawdziwej dominacji Polonii Bytom w polu karnym GKS-u. Daniel Mąka wywalczył rzut rożny.

24'

Jakub Świerczok próbował z dystansu. Próba, choć niecelna, nagrodzona brawami.

21'

Niebezpiecznie pod bramką Polonii! Tuż sprzed linii piłkę wybijał Gamla.

20'

Killar faulował bez piłki Rakelsa i ujrzał żółtą kartkę.

19'

Tym razem rzut wolny wykonywał Pitry, ale piłka ugrzęzła w murze. Później wybitą piłkę uderzał na bramkę z daleka Kamiński, ale bardzo niecelnie.

18'

Dziewulski ukarany żółtą kartką.

18'

Chmiel pędził na bramkę. Dziewulski powstrzymał go faulem. Rzut wolny dla gości.

16'

Balaż szybszy od Rakelsa w wyścigu do bezpańskiej piłki.

15'

Świetna centra w stronę Goncerza. Ten oddaje strzał głową. Broni Balaż, ale Goncerz i tak był na spalonym.

12'

Beliancin strzela z wolnego obok bramki.

11'

Goncerz faulowany przez Killara, będzie rzut wolny dla GKS-u.

11'

Ależ sytuację miał Pitry! Strzelił ponad bramką. Podawał mu Kowalczyk.

8'

Świetną sytuację miał Goncerz, ale oddał strzał niecelny.

6'

Gooool dla Polonii Bytom! Strzelcem Jakub Świerczok, po podaniu głową Paulisty! Wcześniej zagrywał Góral.

1'

Agresywnie próbowali rozpocząć mecz zawodnicy GKS-u, ale sędzia odgwizdał faul w ofensywie.

1'

Spotkanie 13. kolejki zaczęli goście.

19:46

Tak prezentowały się trybuny na kilka minut przed meczem.

19:43

Sędzia wyprowadza obie jedenastki na murawę.

19:29

Spotkanie sędziował będzie Sebastian Krasny z Krakowa. Sędzia ten prowadził również mecz z Olimpią Elbląg, wygrany przez Polonię 4:1. Czy i tym razem przyniesie gospodarzom szczęście?

19:26

Ławki rezerwowych. Polonia: Misiewicz, Alancewicz, Pietrowski, Ściański, Tomczyk, Wojsyk, Sinclair. GKS: Kozik, Pawłowski, Kruczek, Kaciczak, Jarka, Chwalibogowski, Farkas.

19:24

Witam ze stadionu Polonii. Już za kilkanaście minut początek derbowego spotkania Polonia Bytom - GKS Katowice! Znamy już składy, w których wystąpią obie jedenastki.