1. liga. Nieudany sparing Wigier Suwałki. Proste błędy i wysoka porażka

12 lipca 2019, 21:15 | ma

Wigry Suwałki w meczu rozegranym w Bartoszycach przegrały 1:4 ze Stomilem Olsztyn.

Wigry Suwałki przegrały ze Stomilem Olsztyn

Suwalski zespół już po 20 minutach przegrywali 0:2. Bramki zdobyli piłkarze, którzy w przeszłości byli w Wigrach: Rafał Remisz i Wiktor Biedrzycki.

Na początku drugiej połowy bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Joel Huertas. Dwie minuty później jedenastki ze strony Stomilu nie wykorzystał Waldemar Gancarczyk. Szansę na doprowadzenie do remisu miał Kamil Sabiłło, po którego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki bramki Stomilu.

W 53 minucie Koki Hinokio podwyższył na 3:1. Natomiast wynik na 4:1 dla Stomilu ustali wykorzystując rzut karny w 69 minucie Mateusz Cetnarski.

- Wynik nie jest korzystny, ale ważne jest to co robimy i zaangażowanie piłkarzy na treningu - podsumowywał Adam Fedoruk, trener Wigier. - Jesteśmy w takim okresie, ze najważniejsze jest jaką pracę wykonamy i jak przygotujemy się do sezonu. Sparing pokazał, że zawodnicy są troszkę przemęczeni. Dlatego zdarzają się błędy, straty piłki w prostych sytuacjach. Tych błędów jest dużo, ale nie schodzimy z obranego kursu, mamy dobrze przygotować się. W sparingu ze Stomilem chcieliśmy testować pewne ustawienie, ale od początku było widać, że nie wychodzi. Jeszcze będziemy mieli dwa dni z dwoma jednostkami treningowymi, a potem będą już trochę lżejsze dni.

W II połowie w Wigrach testowany był 27- letni pomocnik Maciej Kazimierowicz, ostatnio grający w Widzewie Łódź.

W środę Wigry zagrają sparing z Olimpią Zambrów.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 4:1 (2:0)
Bramki:
1:0 - Rafał Remisz (3), 2:0 - Wiktor Biedrzycki (19), 2:1 - Joel Huertas (46-karny), 3:1 - Koki Hinokio (53), 4:1 - Mateusz Cetnarski (69-karny).

Stomil - I połowa: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Ołeh Tarasenko, Lukáš Kubáň - Artur Siemaszko, Wiktor Biedrzycki, Wojciech Hajda, Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak.
II połowa: Michał Leszczyński - Wojciech Dziemidowicz, Aleksander Kowalski, Jakub Tecław, Jakub Mosakowski - Waldemar Gancarczyk, zawodnik testowany (70. Hubert Szramka), Paweł Głowacki, Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Niedziela - Koki Hinokio (70. zawodnik testowany).

Wigry - I połowa: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Arkadiusz Najemski, Adrian Piekarski, Paweł Gierach, Robert Bartczak, Łukasz Sosnowski, Adrian Karankiewicz, Cezary Sauczek, Joel Huertas, Levis.
II połowa: Jan Balawejder - Grzegorz Aftyka (80. Jakub Świątek), Adrian Piekarski, Sebastian Zalepa, Paweł Gierach (75. Christian Suski), Oskar Furst, Maciej Kazimierowicz, Filip Karbowy, Cezary Sauczek (60. Szymon Łapiński), Joel Huertas, Kamil Sabiłło.